Aukioloajat ja yhteystiedot

Sipoon kirjastojen yhteinen palvelunumero 
09 2353 6003
Helle-verkkokirjasto

Aukioloajat 3.8.2020 lähtien

Pääkirjasto Nikkilä
ma – to 9 – 20, pe & aattoina 9-16.

**************************
Söderkullan kirjasto

Palveluajat
make 10-18
tope 10-16

Omatoimiajat
make 7-10 ja 18-21
to 7-10 ja 16-21
pe 7-10 ja 16-18
la 7-18
su 10-18

soderkulla.kirjasto@sipoo.fi



Henkilökunnan yhteystiedot

 

Ethän käytä sähköpostia luottamuksellisten tai henkilökohtaisten tietojen lähettämiseen.

 

Kirjastopalvelupäällikkö
Lea Kuusirati
+358504433635
lea.kuusirati@sipoo.fi
Työhuone pääkirjastossa


Johtava kirjastonhoitaja, Sipoon pääkirjasto (Nikkilä)
Ulla Salento
+358401914344
ulla.salento@sipoo.fi

Johtava kirjastonhoitaja, Söderkullan kirjasto
Tuula Rönkä
+358401914345
tuula.ronka@sipoo.fi


Erikoiskirjastovirkailija
Annette Broman
+358401914496
annette.broman@sipoo.fi

Kirjastotuottaja
Paola Dadda-Lönnström
+358401935021
paola.dadda-lonnstrom@sipoo.fi

Kirjastonhoitaja
Aleksi Haapanen
+358401914350
aleksi.haapanen@sipoo.fi

Kirjastovirkailija (oppisopimus)
Feeja Haarmann
+358401914349
feeja.haarmann@sipoo.fi

Kirjastonhoitaja
Mikko Heliölä
+358401914349
mikko.heliola@sipoo.fi
Söderkullan kaukolaina-asiat, sarjakuvanäyttelyt

Kirjastovirkailija
Charlotta Järvinen
+358505439420
charlotta.jarvinen@sipoo.fi
Laskutus ja perintä, pääkirjaston kaukolaina-asiat

Kirjastonhoitaja
Katja Kononoff
+358401914439
katja.kononoff@sipoo.fi

Kirjastovirkailija
Calle Lindroos
+358406372217
calle.lindroos@sipoo.fi

Erikoiskirjastovirkailija
Linda Åkerlund
+358401455784
linda.akerlund@sipoo.fi

Kirjastovirkailija (sijainen)
Matleena Saarninki
+358401914349
matleena.saarninki@sipoo.fi

Kirjastovirkailija
Anni Salonen
+358401914350
anni.salonen@sipoo.fi

Kirjastovirkailija
Erica Skogster
+358401914350
erica.skogster@sipoo.fi

Kirjastovirkailija
Kerttu Tiisler
+358401914350
kerttu.tiisler@sipoo.fi

 

Kirjastoauto

Porvoon kirjastoauto kulkee Sipoon kouluihin ja päiväkoteihin joka toinen perjantai. Sipoon kirjastovirkailija on mukana bussissa.

Kirjastoauton pysäkit ja aikataulu 2020-2021 (pdf)

Tiedustelut: linda.akerlund@sipoo.fi 040 145 5784 
Bussin suoranumero: 0400-214948


Kirjaston kotipalvelu

09 2353 7032 (tiistaisin ja torstaisin klo 9-10)
kirjasto.kotipalvelu@sipoo.fi


Viimeksi muokattu 31.07.2020

 

 

Sipoon kirjastojen yhteinen
palvelunumero 09 2353 6003

Helle-verkkokirjasto

På svenska



Facebook

          

#librarysipoo

Instagram #librarysipoo